poniedziałek, 12 stycznia 2015

7535 komentarzy:

 1. https://www.youtube.com/watch?v=tB0th8vNLxo

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się, czy kiedyś się przymierzałeś do konkursów organizowanych przez Muzeum Karykatury. Moim zdaniem ani poczuciem humoru ani warsztatem nie ustępujesz laureatom np. konkursu "Rysunek miesiąca", który był rozgrywany od 2012 a w tym roku zmienił formułę na "Cztery pory roku karykatury". Tu strona z aktualnym spisem ich konkursów: http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=927&Itemid=445 "Polityka w karykaturze" ma najkrótszy termin (20 stycznia), ale zgłoszenie elektroniczne. Satyrykon jest do 7 lutego, a Cztery pory roku karykatury do: 20 marca/15 czerwca/15 września/15 grudnia. Ja też zamierzam zmusić się do spróbowania (choć ciężko za cokolwiek się zabrać, zwłaszcza zimą), ale myślę że Ty umiałbyś lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, ale chyba się nie zdecyduję. Nie podoba mi się punkt w regulaminie, w którym mowa o przeniesieniu autorskich praw majątkowych do pracy na Muzeum Karykatur.
  Jednakowoż życzę powodzenia i sukcesów w organizowanych przez muzeum konkursów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zrobisz oczywiście jak uważasz, namawiać Cię na pewno nie będę, bo każdy sam musi ocenić czy w jego sytuacji dana umowa / regulamin jest OK czy nie. Zawsze popieram też lobbing na rzecz jak najuczciwszych regulaminów :-) Jeśli dobrze widzę (ale nie jestem prawnikiem - czego nieustająco żałuję), w "Czterech porach roku karykatury" przeniesienie praw majątkowych dotyczy prac nagrodzonych, w "Polityka w karykaturze" i w "Satyrykonie" następuje przeniesienie własności fizycznego egzemplarza pracy i udzielenie nieodpłatnej licencji na rozpowszechnianie (przy czym w Satyrykonie wraz z wizerunkiem autora). Ja przypuszczalnie zaryzykuję ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://c.wrzuta.pl/wi5999/b18586d8000da4c9500759de/plakaty_prl_u
  :D

  OdpowiedzUsuń